Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) fevralın 9-da keçirilmiş Milli Məclisə seçkilərin ilkin nəticələrini açıqlayıb

Milləçilikr.az xəbər verir ki, ilkin nəticələr barədə MSK sədri Məzahir Pənahov məlumat verib.

Naxçıvan Muxtar Respublikasında 1 saylı Şərur-Sədərək Seçki Dairəsi – Talıbov Vasif Yusif oğlu – 27 min 712 səs (94,6 faiz).

2 saylı Şərur Seçki Dairəsi – Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu – 26 min 583 səs (86,3 faiz).

3 saylı Babək–Kəngərli-Naxçıvan Seçki Dairəsi – Möhbalıyev Səttar Suliddin oğlu – 24 min 887 səs (83,2 faiz).

4 saylı Naxçıvan şəhər Seçki Dairəsi – İbrahimov Eldar Rza oğlu – 27 min 158 səs (84,9 faiz).

5 saylı Şahbuz-Babək Seçki Dairəsi – Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu – 16 min 785 səs (81,1 faiz).

6 saylı Culfa–Babək Seçki Dairəsi – Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı – 16 min 569 səs (69,5 faiz).

7 saylı Ordubad-Culfa Seçki Dairəsi – Quliyev Cəbi Hüseyn oğlu – 14 min 255 səs (63,5 faiz).

Bakı şəhəri üzrə 8 saylı Binəqədi birinci Seçki Dairəsi – Quliyev Azay Əjdər oğlu – 5 min 961 səs (45,6 faiz).

9 saylı Binəqədi ikinci Seçki Dairəsi – Qafarov Kəmaləddin Nəsrəddin oğlu – 11 min 145 səs (60,3 faiz).

10 saylı Binəqədi üçüncü Seçki Dairəsi – Musayev Madər Əliəsgər oğlu – 11 min 142 səs (64,6 faiz).

11 saylı Qaradağ Seçki Dairəsi – Hüseynov Aydın Nəsir oğlu – 9 min 563 səs (59,2 faiz).

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal Seçki Dairəsi – Xasayeva Səbinə Səməd qızı – 6 min 680 səs (48,5 faiz).

13 saylı Xəzər-Pirallahı Seçki Dairəsi – Əliyev Rauf Asif oğlu – 11 min 609 səs (47,5 faiz).

14 saylı Xəzər Seçki Dairəsi – Məmmədov Soltan Teymur oğlu – 13 min 122 səs (47,2 faiz).

15 saylı Yasamal birinci Seçki Dairəsi – Quliyev Ülvi Zahid oğlu – 1924 səs (42 faiz).

16 saylı Yasamal ikinci Seçki Dairəsi – Qədirli Erkin Toğrul oğlu- 2 min 507 səs (34,4 faiz).

18 saylı Nərimanov-Nizami Seçki Dairəsi – Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu – 8 min 106 səs (38,8 faiz).

19 saylı Nərimanov birinci Seçki Dairəsi – Məmmədov Hikmət Baba oğlu – 7 min 384 səs (43,9 faiz).

20 saylı Nərimanov ikinci Seçki Dairəsi – Əliyev Adil Abış oğlu – 12 min 621 səs (60 faiz).

21 saylı Nəsimi birinci Seçki Dairəsi – İbrahimqızı Məlahət İbrahim – 3 min 919 səs (55,6 faiz).

22 saylı Nəsimi ikinci Seçki Dairəsi – Mollazadə Asim Nazim oğlu – 5 min 419 səs (47,3 faiz).

23 saylı Nəsimi-Səbail Seçki Dairəsi – Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu – 3 min 979 səs (45,8 faiz).

24 saylı Nizami birinci Seçki Dairəsi – Nurullayeva Könül Oruc qızı – 8 min 984 səs (46,1 faiz).

25 saylı Nizami ikinci Seçki Dairəsi – Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı – 10 min 104 səs (57,1 faiz).

26 saylı Sabunçu birinci Seçki Dairəsi – Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu – 10 min 212 səs (47,6 faiz).

27 saylı Sabunçu ikinci Seçki Dairəsi – Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu – 12 min 842 səs (57,6 faiz).

28 saylı Sabunçu üçüncü Seçki Dairəsi – Quliyev Eldar Allahyar oğlu – 9 min 858 səs (49,2 faiz).

29 saylı Səbail Seçki Dairəsi – Arpadarai Nigar Cavid qızı – 5 min 214 səs (42,3 faiz).

30 saylı Suraxanı birinci Seçki Dairəsi – Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı – 8 min 85 səs (62,2 faiz).

31 saylı Suraxanı ikinci Seçki Dairəsi – Əliyev Etibar Qasım oğlu – 5 min 327 səs (41,4 faiz).

32 saylı Suraxanı üçüncü Seçki Dairəsi – Həsənova Afət Əbil qızı – 9 min 263 səs (64,9 faiz).

33 saylı Xətai birinci Seçki Dairəsi – Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu – 3 min 876 səs (47,1 faiz).

34 saylı Xətai ikinci Seçki Dairəsi – Zabelin Mixail Yuryeviç – 6 min 340 səs (35,1 faiz).

36 saylı Xətai dördüncü Seçki Dairəsi – Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər oğlu – 10 min 471 səs (45,4 faiz).

Gəncə şəhərinin 37 saylı Nizami birinci Seçki Dairəsi – Kərimzadə Pərvin Orxan qızı – 6 min 795 səs (42,1 faiz).

38 saylı Nizami ikinci Seçki Dairəsi – Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu – 6 min 901 səs (44,9 faiz).

39 saylı Kəpəz birinci Seçki Dairəsi – Cəfərov Müşfiq Cəfər oğlu – 9 min 16 səs (45,8 faiz).

40 saylı Kəpəz ikinci Seçki Dairəsi – Quliyev Musa İsa oğlu – 7 min 52 səs (40 faiz).

41 saylı Sumqayıt birinci Seçki Dairəsi – Hüseynova Hicran Kamran qızı – 1078 səs (31,5 faiz).

43 saylı Sumqayıt üçüncü Seçki Dairəsi – Hacıyev Emin Məcid oğlu – 3 min 601 səs (63,4 faiz).

45 saylı Abşeron Seçki Dairəsi – Əsədov Oqtay Sabir oğlu – 12 min 523 səs (67,7 faiz).

46 saylı Şirvan Seçki Dairəsi – Yusifov İltizam Balayusif oğlu – 11 min 666 səs (49,5 faiz).

47 saylı Mingəçevir Seçki Dairəsi – Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu – 1169 səs (26,8 faiz).

48 saylı Yevlax Seçki Dairəsi – Məmmədov İlham Kazım oğlu – 10 min 323 səs (51,3 faiz).

49 saylı Yevlax-Mingəçevir Seçki Dairəsi – Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu – 11 min 819 səs (59,6 faiz).

50 saylı Abşeron-Qobustan Seçki Dairəsi – Seyidzadə Şahin Kamil oğlu – 10 min 212 səs (44,6 faiz).

51 saylı Qusar Seçki Dairəsi – Badamov Azər Camal oğlu – 5 min 342 səs (56,6 faiz).

52 saylı Quba Seçki Dairəsi – Əhmədov Vahid Qazıməmməd oğlu – 10 min 784 səs (50,6 faiz).

53 saylı Quba-Qusar Seçki Dairəsi – Rafailov Anatoliy Xaimoviç – 7 min 452 səs (44,1 faiz).

54 saylı Şabran-Siyəzən Seçki Dairəsi – Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu – 11 min 2 səs (55,3 faiz)

55 saylı Xaçmaz şəhər Seçki Dairəsi – Səlimov Eldəniz Adil oğlu – 14 min 224 səs (57,9 faiz).

56 saylı Xaçmaz kənd Seçki Dairəsi – Mikayılova Sevil Əlirazı qızı – 11 min 123 səs (43,8 faiz).

57 saylı Kürdəmir Seçki Dairəsi – Ağazadə Əminə Həmid qızı – 10 min 470 səs (64,9 faiz).

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir Seçki Dairəsi – Hüseynov Rafael Baba oğlu – 13 min 444 səs (51 faiz).

59 saylı Salyan Seçki Dairəsi – Əhmədova Jalə Fərhad qızı – 13 min 962 səs (59,7 faiz).

60 saylı Salyan-Neftçala Seçki Dairəsi – Ağamalı Fəzail Rəhim oğlu – 11 min 363 səs (49,2 faiz).

61 saylı Neftçala Seçki Dairəsi – Rüstəmxanlı Sabir Xudu oğlu – 2 min 824 səs (21,4 faiz).

62 saylı Saatlı Seçki Dairəsi – Ələkbərov Əziz Yusif oğlu – 11 min 428 səs (49 faiz).

63 saylı Sabirabad birinci Seçki Dairəsi – Cəfərov Kamal Xəqani oğlu – 11 min 872 səs (52,8 faiz).

64 saylı Sabirabad ikinci Seçki Dairəsi – Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu – 12 min 688 səs (54,6 faiz).

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir Seçki Dairəsi – Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu – 15 min 244 səs (63,2 faiz).

66 saylı Biləsuvar Seçki Dairəsi – Məhərrəmov Bəhruz Əbdürrəhman oğlu – 14 min 274 səs (52,9 faiz).

67 saylı Cəlilabad şəhər Seçki Dairəsi – Həsənov Malik Əvəz oğlu – 14 min 310 səs (65,2 faiz).

68 saylı Cəlilabad kənd Seçki Dairəsi – Nəsirov Elman Xudam oğlu – 11 min 319 səs (53,7 faiz).

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar Seçki Dairəsi – İbrahimli Fəzail Fehruz oğlu – 9 min 549 səs (51 faiz).

70 saylı Masallı şəhər Seçki Dairəsi – Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu – 13 min 637 səs (64,8 faiz).

71 saylı Masallı kənd Seçki Dairəsi – İsgəndərov Anar Camal oğlu– 11 min 682 səs (62,7 faiz).

72 saylı Yardımlı-Masallı Seçki Dairəsi – Qasımlı Musa Cəfər oğlu – 12 min 257 səs (53,9 faiz).

73 saylı Lənkəran şəhər Seçki Dairəsi – Quliyev Rüfət Atakişi oğlu – 9 min 375 səs (52,9 faiz).

74 saylı Lənkəran kənd Seçki Dairəsi – Rəcəbli Hadı Musa oğlu – 9 min 594 səs (53,1 faiz).

75 saylı Lənkəran-Masallı Seçki Dairəsi – Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu – 13 min 541 səs (61,1 faiz).

76 saylı Lənkəran-Astara Seçki Dairəsi – Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu – 13 min 716 səs (66,1 faiz).

78 saylı Lerik Seçki Dairəsi – Məmmədov İqbal Nəriman oğlu – 6 min 592 səs (50,5 faiz).

79 saylı İmişli Seçki Dairəsi – Fərzəliyev Murad Qoçu oğlu – 2 min 411 səs (23,7 faiz).

80 saylı İmişli-Beyləqan Seçki Dairəsi – Qənizadə Çingiz Aşralı oğlu – 9 min 29 səs (44,5 faiz).

81 saylı Beyləqan Seçki Dairəsi – İsmayılov Şahin Əmir oğlu – 13 min 200 səs (62,7 faiz).

82 saylı Ağcabədi Seçki Dairəsi – Rzayev Tahir Musa oğlu – 16 min 227 səs (61,5 faiz).

83 saylı Ağcabədi-Füzuli Seçki Dairəsi – Abbasov Aqil Məhəmməd oğlu – 14 min 528 səs (61,7 faiz).

84 saylı Füzuli Seçki Dairəsi – Bayramov Vüqar İbad oğlu– 14 min 27 səs (71,2 faiz).

85 saylı Şamaxı Seçki Dairəsi – Cəfərova Tamam Şaməmməd qızı – 11 min 284 səs (48,9 faiz).

86 saylı İsmayıllı Seçki Dairəsi – Aslanov Novruzəli Davud oğlu – 10 min 310 səs (53,7 faiz).

87 saylı Ağsu-İsmayıllı Seçki Dairəsi – Kərimli Tahir Zayıdağa oğlu – 11 min 347 səs (52,4 faiz).

88 saylı Göyçay Seçki Dairəsi – Hacıyev Sabir Kamal oğlu – 12 min 153 səs (52,5 faiz).

89 saylı Göyçay-Ağdaş Seçki Dairəsi – Əfəndiyev Məzahir Cavid oğlu – 13 min 685 səs (63,9 faiz)

90 saylı Ağdaş Seçki Dairəsi – Osmanov Cavid Həmid oğlu – 14 min 538 səs (68,4 faiz).

91 saylı Ucar Seçki Dairəsi – Həsən Ramil Sahib oğlu – 9 min 643 səs (51,7 faiz).

92 saylı Zərdab-Ucar Seçki Dairəsi – Əliyeva Jalə Fazil qızı – 11 min 609 səs (51,9 faiz).

93 saylı Bərdə şəhər Seçki Dairəsi – Yıldırım Fatma Vidadi qızı – 10 min 309 səs (56,7 faiz).

94 saylı Bərdə kənd Seçki Dairəsi – Oruc Zahid Məhərrəm oğlu – 14 min 746 səs (69,6 faiz).

95 saylı Tərtər Seçki Dairəsi – Alıyev Sahib Eyvaz oğlu – 8 min 684 səs (40,3 faiz).

96 saylı Goranboy-Naftalan Seçki Dairəsi – Məmmədov Anar İlyaz oğlu – 13 min 146 səs (59 faiz).

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər Seçki Dairəsi – Vəliyev Ağalar İsrafil oğlu – 15 min 465 səs (68,1 faiz).

98 saylı Şəmkir şəhər Seçki Dairəsi – Qafarova Sahibə Əli qızı – 9 min 642 səs (52,1 faiz).

99 saylı Şəmkir kənd Seçki Dairəsi – Həsənov Nurlan Urfan oğlu– 13 min 688 səs (61,3 faiz).

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən Seçki Dairəsi – Bayramov Kamran Fərhad oğlu – 13 min 906 səs (66,6 faiz).

101 saylı Göygöl-Daşkəsən Seçki Dairəsi – Elşad Mirbəşir– 6 min 733 səs (54,9 faiz).

102 saylı Samux-Şəmkir Seçki Dairəsi – Səfərov Nizami Abdulla oğlu – 15 min 854 səs (64 faiz).

103 saylı Gədəbəy Seçki Dairəsi – Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı – 14 min 201 səs (61,4 faiz).

104 saylı Gədəbəy-Tovuz Seçki Dairəsi – Nağıyev Arzu Nəsib oğlu – 14 min 176 səs (56,2 faiz).

105 saylı Tovuz Seçki Dairəsi – Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı – 6 min 751 səs (69,9 faiz).

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa Seçki Dairəsi – Ağayeva Ülviyyə Cavanşir qızı – 5 min 360 səs (59 faiz).

107 saylı Qazax Seçki Dairəsi – Seyidov Səməd İsmayıl oğlu – 16 min 689 səs (76,1 faiz).

108 saylı Ağstafa Seçki Dairəsi – Cəfərov Nizami Qulu oğlu – 10 min 511 səs (53,4 faiz).

109 saylı Balakən Seçki Dairəsi – Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu – 15 min 917 səs (65,3 faiz).

110 saylı Zaqatala Seçki Dairəsi – Musayev Elşən Məmmədhənifə oğlu – 8 min 528 səs (48,8 faiz).

111 saylı Zaqatala-Balakən Seçki Dairəsi – Əliyeva Kamilə Əliağa qızı – 7 min 982 səs (53,9 faiz).

112 saylı Qax Seçki Dairəsi – Kərimli Azər Şəmşid oğlu – 9 min 918 səs (52,7 faiz).

113 saylı Şəki şəhər Seçki Dairəsi – İskəndərov Vüqar Yapon oğlu – 10 min 76 səs (52,9 faiz).

114 saylı Şəki kənd birinci Seçki Dairəsi – Məsimli Əli Əhməd oğlu – 9 min 418 səs (67,6 faiz).

115 saylı Şəki kənd ikinci Seçki Dairəsi – Feyziyev Cavanşir Əyyub oğlu – 12 min 674 səs (67,6 faiz).

116 saylı Qəbələ Seçki Dairəsi – Heydərov Fəttah Səməd oğlu – 18 min 697 səs (75,5 faiz).

117 saylı Oğuz-Qəbələ Seçki Dairəsi – Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı – 16 min 573 səs (65,5 faiz).

118 saylı Ağdam şəhər Seçki Dairəsi – Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu – 7 min 984 səs (62,7 faiz)

119 saylı Ağdam kənd Seçki Dairəsi – Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu – 14 min 641 səs (61,1 faiz).

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı Seçki Dairəsi – Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu – 3 min 314 səs (62,7 faiz).

121 saylı Laçın Seçki Dairəsi – Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu – 10 min 885 səs (63,3 faiz)

122 saylı Xankəndi Seçki Dairəsi – Gəncəliyev Tural Babaşah oğlu – 1596 səs (56,7 faiz).

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd Seçki Dairəsi – Məmmədov Elman Camal oğlu – 6 min 384 səs (58,3 faiz).

17 saylı Yasamal üçüncü Seçki Dairəsi, 35 saylı Xətai üçüncü Seçki Dairəsi, 44 saylı Sumqayıt-Xızı Seçki Dairəsi, 42 saylı Sumqayıt ikinci Seçki Dairəsi, 77 saylı Astara Seçki Dairəsi, 123 saylı Kəlbəcər Seçki Dairəsi və 125 saylı Zəngilan-Qubadlı Seçki Dairəsindən qalib namizədlər müəyyənləşməyib.